آموزش تزیین تولد با کاغذ رنگی

تزیین-تولد-با-کاغذ-رنگی

خب، اگر قصد برگزاری جشنی با تم تولد رنگین کمان یا تمی هنری با رنگ های زیبا و متنوع را دارید، تزیین تولد با کاغذ رنگی و حلقه ی رنگین کمانی زیبا و پرجلوه و در عین حال آسان را قطعا در فضای دکوراسیون جشن خود به کار ببرید. این حلقه ی کاغذی رنگی یک کار دستی ارزان قیمت و فوق العاده برای جشن های شما می باشد!!

تزیین-تولد-با-کاغذ-رنگی-
تزیین-تولد-با-کاغذ-رنگی-

لوازم مورد نیاز برای تزیین تولد با کاغذ رنگی

در اینجا تمامی لوازم مورد نیاز شما برای درست کردن این حلقه های رنگی آورده شده است:

– قیچی

– کاغذ های رنگی، در رنگ های مختلف

– چسب

هر شخصی عاشق این کار دستی زیبا که برای درست کردن آن لوازم زیادی هم لازم نیست، می شود، شما چطور؟ شما برای درست کردن این کار تنها به سه وسیله نیاز دارید. چی بهتر  از این!

 مرحله ۱

ابتدا، کاغذ های رنگی را به شکل مربع برش دهید. در اینجا از کاغذ های استاندارد ۸٫۵ در ۱۱ اینچی استفاده شده است ( کاغذ های آ چهار ساده ). سعی کنید تا حد امکان این کاغذ رنگی ها را در تمام رنگ ها تهیه کنید. اگر کاغذ ها مستطیل می باشند آنها را به مربع های یک اندازه برش دهید.

برش-کاغذ-برای-تزیین-تولد-با-کاغذ-رنگی
برش-کاغذ-برای-تزیین-تولد-با-کاغذ-رنگی

مرحله ۲

سپس، این کاغذ های رنگی مربع شکل را به صورت آکاردیونی چین دهید. شما می توانید این کار را سریع، بدون دقت بالا انجام دهید! چرا که لازم نیست چین ها دقیقا هم اندازه ی هم باشند.

چین-دادن-کاغذ-برای-تزیین-تولد-با-کاغذ-رنگی
چین-دادن-کاغذ-برای-تزیین-تولد-با-کاغذ-رنگی
تا-کردن-کاغذ-برای-تزیین-تولد-با-کاغذ-رنگی
تا-کردن-کاغذ-برای-تزیین-تولد-با-کاغذ-رنگی

 

مرحله ۳

سپس کاغذ های چین دار شده را مطابق شکل، از وسط تا کنید تا به شکل پره های پنکه (پروانه) در بیایند.

از-وسط-تا-کردم-کاغذ-رنگی-پره-شده
از-وسط-تا-کردم-کاغذ-رنگی-پره-شده
به-شکا-پره-درآوردن-کاغذ-رنگی
به-شکا-پره-درآوردن-کاغذ-رنگی

مرحله ۴

مطابق تصویر وسط این دو تکه ی ایجاد شده را چسب بزنیدتا دو طرف کاغذ به هم بچسبد.

تزیینات-تولد-با-کاغذ-رنگی
تزیینات-تولد-با-کاغذ-رنگی

بیش تر بخوانید: آموزش کادو کردن هدیه تولد

مرحله ۵

سپس، بعد از اینکه تمام کاغذ های رنگی را چین دار و به شکل پره های باد زن در آوردید، این پرده ها را به ترتیب در رنگ های نزدیک به هم در کنار یکدیگر قرار دهید تا طیفی از رنگین کمان به وجود آید. دقت داشته باشید که یک پره باید رو به بالا و پره ی بعدی باید رو به پایین در کنار یکدیگر چسب زده شود و همینطور این کار را ادامه داده تا کل پره های رنگی شما یکی در میان با جهت های بالا و پایین در کنار هم قرار گیرند. در آخر، این رنگین کمان از کاغذ های رنگی خود را می توانید به صورت دلخواه خود، عمود، حلقه ای و یا هر شکل دیگری که می خواهید در فضای دکوراسیون جشن خود به کار برید و فضایی زیبا و زنده برای جشن خود به وجود آورید.

تزیین-اتاق-کودک-با-کاغذ-رنگی
تزیین-اتاق-کودک-با-کاغذ-رنگی

حال کار شما آماده است. آن را در مکان مورد نظر آویزان کنید و به کار خود امتیاز دهید! مثل اینکه رنگین کمانی واقعی درون خانه ی شما تشکیل شده است، اینطور نیست؟

تزیین-اتاق-تولد-با-کاغذ-رنگی
تزیین-اتاق-تولد-با-کاغذ-رنگی

بیش تر بخوانید:لوازم تولد کودک

ریسه و آویز های رنگین کمانی

آویز-تولد-کاغذ-رنگی-
آویز-تولد-کاغذ-رنگی-

کار دیگری که می توانید برای تزیین تولد با کاغذ رنگی انجام دهید درست کردن این ریسه یا آویز های رنگی می باشد که با آنها می توانید فضای دکوراسیون خود را به زیبایی تزیین کنید و فضایی شاد و رنگی رنگی به وجود آورید.

این کار هم مثل کار قبل به وسایل زیادی نیاز ندارد:

– کاغذ رنگی

– قیچی

– مقداری نخ کاموا یا هر نوع ریسه دیگر

– چسب

کاغذ رنگی ها را به صورت دایره ای شکل (قلب یا هر شکل دیگری) در دو سایز کوچک و بزرگ برش دهید. سپس بعد از اینکه تمام دایره ها را برش دادید تکه ای از کاموا را بریده و دایره ها را در رنگ های مختلف با فاصله حدود ۵ سانت یکی پس از دیگری، یک بزرگ یک کوچک روی کاموا بچسبانید. بعد از اینکه تمام دایره های رنگی را چسباندید، این ریسه های رنگی را به صورت حلقه ای بر روی دیوار و هم به صورت آویز از سقف می توانید آویزان کنید و تزیین تولد با کاغذ رنگی خود را کامل کنید و فضایی شاد و رنگی برای جشن با تم تولد خود به وجود آورید.

 

 

بیش تر بخوانید:آموزش گره زدن بادکنک

ثبت نظر

اسکرول

هزینه ارسال بادکنک هلیومی به عهده مشتری می باشد. رد کردن