• بادکنک تولد

بادکنک تولد

بادکنک تولد وسایل جالب و مهیجی هستند به عنوان اسباب بازی های کودکان شناخته می شوند، از کاربرد های دیگر بادکنک تولد می توان به استفاده در بادکنک آرایی مراسم، تزیین تولد و دکوراسیون جشن، تبلیغات و اسباب بازی کودکان استفاده کرد. بادکنک ها معمولا از لاستیک یا پلاستیک آلومینیومی ساخته شده، و با هوا یا هلیوم پر می شوند. آنها در اندازه و شکل های مختلفی بوده، اما معمولا ۱۰ تا ۳۰ سانتیمتر قطر دارند. به عنوان اسباب بازی های کودکان در قسمت هایی از جهان استفاده میشوند.

اشکال بادکنک تولد

اکثر بادکنک های تولد دارای شکل ساده بیضی مانند میباشند. اما عرضه کنندگان بادکنک، سایر شکل ها را برای بادکنک های لاتکس پیشنهاد میکنند. مثال هایی از سایر شکل ها شامل این موارد میباشد: «مارپیچی»که دارای طول بلند تر و قطر کم تر میباشد . بادکنک های «قلبی» به شکل یک قلب؛ بادکنک های گرد بزرگ و بادکنکهای کوچک مینیاتوری و ….. اشاره کرد.

پر کردن بادکنک تولد

هر بادکنک بازی دارای دهانه ای بوده که گازها به داخل آن رفته، بادکنک ها معمولا با استفاده از تنفس یک نفر، یک پمپ، یا یک مخزن گاز با فشار بالا پر میشوند. دهانه میتواند بعدا به صورت دائمی گره خورده شود و یا به صورت موقت چسبیده شده باشد. با پر کردن یک بادکنک با یک گاز سبکتر از هوا، مانند هلیوم، بادکنک میتواند برای به هوا رفتن ساخته شود. هلیوم گاز ارجحی برای بالا رفتن بادکنک ها بوده، زیرا بدون عیب بوده و باعث آتش سوزی (مانند هیدروژن) نمیشود یا در زمان استنشاق باعث آثار سمی نمیشود. اشیاء کوچک و سبک (مانند کارت پستال) گاهی اوقات در بادکنک هایی همراه با هلیوم قرار گرفته و در هوا آزاد میشوند، زمانی که بادکنک به زمین میخورد، اشیاء داخل آن ممکن است توسط شخص دیگری پیدا شود.

بادکنک های لاتکس نیز میتوانند با مایعاتی (معمولا آب) پر شوند و زمانی که به یک جسم جامد برخورد میکنند میتوانند منفجر شوند. بادکنک های پر شده با مایع معمولا به عنوان بادکنک های آبی یا بمب های آبی شناخته میشوند و در جنگ های بازی، و گاهی در شوخی های خرابکارانه استفاده میشوند.

 

 

.

اسکرول
WhatsApp chat